cs | en

Vyhledávání

mail-ico.pngtwitter-ico.pngfacebook-ico.png


Democracy in the Political Culture of the Middle East, Asia, and Russia

16.9.2015

Srdečně Vás zveme na konferenci s názvem „Democracy in the Political Culture of the Middle East, Asia, and Russia“, která se bude konat dne 16. září 2015 v prostorách Akademie věd v Praze, Národní 3.

 

Konference se bude zabývat otázkou demokracie v politické kultuře Blízkého východu, Asie a Ruska. V centru zájmu bude stát problematika významů, které političtí představitelé v těchto zemích připisují demokracii ve svých projevech a politickém diskursu. Případové studie na konferenci budou popisovat situaci mj. v Egyptě, Turecku, Íránu, Afghánistánu, Uzbekistánu, Číně a v Rusku.

 

Příspěvek přednesou přední odborníci na dané regiony jako například Shadi Hamid (Brookings Institution), Naghmeh Sohrabi (Brandeis University), Thomas Ruttig (Afghan Analysts Network), Jie Lu (American University), Rukiye Tinas (SciencePo/Eskişehir Osmangazi Üniversitesi) a další. Pracovním jazykem konference bude angličtina.

 

Konferenci pořádá Orientální ústav Akademie věd ČR s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí ČR a Strategie AV 21 Akademie věd ČR. Konference je partnerskou akcí 19. konference Forum 2000 „Demokracie a vzdělávání“.

 

Program konference nalzenete zde. V případě zájmu o účast na konferenci se, prosím, registrujte na e-mailové adrese kubalek@orient.cas.cz do pondělí 14.9. 2015.

 

Těšíme se na Vaši účast.

 

Se srdečným pozdravem,

 

Věra Exnerová

8.9.2015